blog-img
وبلاگ

تور ارمنستان؛ سفری به میان تاریخ یک ملت

در تور ارمنستان شما فرصتی برای آشنایی با میراث تاریخی، زیبایی‌های طبیعی، فرهنگ، آداب و رسوم این سرزمین رویایی دارید. با تور گندم گشت، تجربه‌ای تازه و متفاوت از سفری با خاطرات فوق‌العاده خواهید داشت.

سفر به سرزمین جذاب و توریسی ارمنستان، شما را به دنیایی از تاریخ، فرهنگ و طبیعت زیبا خواهد برد. ارمنستان، کشوری کوهستانی در جنوب قفقاز با تاریخی چند هزار ساله، مکان‌های گردشگری فوق‌العاده‌ای دارد که توریست‌ها را جذب خود می‌کند.


اهمیت تاریخی ارمنستان

ارمنستان به‌عنوان یکی از قدیمی‌ترین سرزمین‌های جهان با تاریخی از دوران باستان شناخته می‌شود. تاریخ و تمدن این سرزمین شاهد رخدادها و اتفاقاتی تاثیرگذار بر فرهنگ ارمنستان بود‌ه است. جاذبه‌های تاریخی از جمله دژها، کلیساها و موناسترهای حیرت‌انگیز در سراسر ارمنستان یادآور این تاریخ باستانی است. موقعیت جغرافیایی ارمنستان بین دریای سیاه و دریای خزر باعث شده که این کشور به مقصدی توریستی بی‌نظیر تبدیل شود.


شاید بپسندید:تور دهلی؛ راهنمای جامع برای سفر به پایتخت هندزمان مناسب برای سفر به ارمنستان

ارمنستان کشوری با آب‌و هوای قاره‌ایست و تجربه‌ی هر چهار فصل را برای توریست‌ها امکان‌پذیر می‌کند. اما آیا می‌دانید کی بهترین زمان برای سفر به این کشور فوق‌العاده است؟ در ادامه، با بهترین زمان‌ها برای سفر به ارمنستان آشنا می‌شویم.

طبیعت رنگارنگ و فستیوال‌های خاص بهار

در فصل بهار می‌توانید در میان دشت گل‌های آرارات عکس‌های زیبا بگیرید و از جشنواره‌ها و فستیوال‌های معروفی که در این زمان برگزار می‌شوند، لذت ببرید. دو جشن اعتدال بهاری و جشن زیبایی‌ها به‌عنوان مهم‌ترین فستیوال‌های بهاری ارمنستان در دنیا مشهور هستند. جشن اعتدال بهاری نمایانگر پیروزی نور بر تاریکی می‌باشد و اهمیت ویژه‌ای در فرهنگ ارمنی دارد. جشن زیبایی‌ها به افتخار بانوان و مادران ارمنی در اوایل بهار به مدت یک ماه برگزار می‌شود. همچنین، جشنواره روز جهانی جاز نیز در این فصل برگزار می‌شود. 
امکانات و جشن‌های تابستانی ارمنستان

در این فصل، ارمنستان میزبان فستیوال‌های زیادی از جمله جشنواره عسل و توت، فستیوال آب، جشنواره شراب، جشنواره رنگ، فستیوال غذا و جشنواره پنیر می‌شود. آب و هوای معتدل تابستانی ارمنستان امکاناتی چون موج سواری، استراحت در سواحل آفتابی و شرکت در جشنواره‌های هیجان‌انگیز را فراهم می‌کند. این فصل، به عنوان فصل شادی و شور برای برگزاری جشنواره‌ها و فستیوال‌های ارمنستان شناخته می‌شود.

جاذبه‌های توریستی فصل پاییز

در این زمان، جشن ملی روز استقلال که برای توریست‌های فصل پاییز جذابیت خاصی دارد، برگزار می‌شود. با کاهش دما، تفریح در ساحل‌ها و دریاچه‌های ارمنستان کمتر می‌شود اما جاذبه‌هایی نظیر دریاچه پارز، ارتفاعات گوریس، رودخانه آغستف و روستای آرنی با باغ‌های انگور جایگذین مناسبی برای گردشگران در فصل پاییز هستند.

کریسمس و تفریحات رویایی با برف

زمستان با منظره‌های رویایی برف‌پوشیده فصلی خاص برای سفر به این سرزمین است. کریسمس در ارمنستان به‌صورت خاص و با جشن برکت انار و عید پاک در کلیساها برگزار می‌شود. تفریحات زمستانی مانند اسکی و اسکوتر نیز به دلیل کاهش هزینه برای توریست‌ها در این فصل مورد استقبال قرار می‌گیرد. میدان جمهوری ایروان با جشن سال نوهای جذاب، دریاچه قوی زیبا، فستیوال آدم برفی و ساختمان اپرا از جمله دیدنی‌های زمستانی ارمنستان هستند. 


شاید بپسندید:تور اسپانیافرودگاه‌های بین‌المللی ارمنستان؛ راهی به دنیایی از ماجراجویی

فرودگاه‌های بین‌المللی ارمنستان، درهایی به دنیایی از ماجراجویی‌ها و تجربیات جدید را برای شما باز می‌کنند. از فرودگاه‌هایی در شهر تا طبیعت، از تاریخی تا فرهنگی، این فرودگاه‌ها مسیر شما به ارمنستان را تعیین می‌کنند. همین حالا برنامه سفر خود را برای ارمنستان با گندم‌گشت تنظیم کنید و به دنیای زیبای این کشور سفر کنید.


1. فرودگاه بین‌المللی زوارنوتس

فرودگاه زوارنوتس در شهر ایروان، پایتخت ارمنستان قرار دارد و از مهم‌ترین فرودگاه‌های این کشور به‌حساب می‌آید. با امکانات مدرن و خدمات رفاهی، فرودگاه زوارنوتس شما را به دنیایی از تجربه‌های جدید و دیدنی راهنمایی می‌کند.