blog-img
وبلاگ

پیش فروش بلیط اتوبوس اربعین آغاز شد

پیش فروش بلیط اتوبوس اربعین از مقصد پایانه مرز خسروی به سراسر کشور و بالعکس آغاز شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه از آغاز پیش فروش بلیط اتوبوس اربعین از مقصد پایانه مرز خسروی به سراسر کشور و بالعکس خبر داد.

فریبرز کرمی با بیان اینکه پیش فروش بلیط از روز گذشته ( ۲۳ مرداد) آغاز شده، اظهار کرد: این پیش فروش مربوط به بلیط اتوبوس از پایانه‌های مختلف استان‌های سراسر کشور به پایانه مرز خسروی و بالعکس است.

وی از افزایش حدود ۳۰ درصدی قیمت بلیط اتوبوس در این ایام خبر داد و افزود: چون اتوبوس‌ها مجبورند یک طرف مسیر را خالی بروند، این افزایش قیمت برای آن‌ها در نظر گرفته شده است.

به گفته مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه، تفاوت قیمت‌ها به‌دلیل نوع و ظرفیت اتوبوس‌ها شامل ۲۵ نفره، ۳۰ نفره و ۴۲ نفره است.

کرمی یادآور شد: عرضه بلیط در سایت‌های رسمی و باجه متمرکز فروش بلیط در پایانه مسافری شهید کاویانی انجام خواهد شد.

وی اظهار کرد: زائران می‌توانند از امروز علاوه بر تهیه بلیط رفت، بلیط برگشت را نیز رزرو کنند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ی استان کرمانشاه از تشدید نظارت بر عرضه بلیط با هدف جلوگیری از تخلفات و افزایش قیمت نیز یاد کرد و ادامه داد: قیمت مصوب هر مسیر در پایانه‌ها نصب خواهد شد.

وی با اشاره به فعالیت ۱۵۲ دستگاه اتوبوس در استان با ظرفیت بیش از ۴۵۰۰ صندلی در ایام اربعین، خاطرنشان کرد: رایزنی‌هایی انجام شده تا از ظرفیت ناوگان برخی دستگاه‌های اجرایی، بخش خصوصی و صنایع برای جابه‌جایی زائران اربعین خصوصا در موج برگشت از پایانه مرزی خسروی استفاده شود.